Кишенькові гроші для дитини. Пустощі або необхідність

Привіт, з вам Віктор Томилін

Ваша дитина, який, здається, недавно був таким маленьким і беззахисним, а ось уже пішов в школу. У батьків в цей момент виникає закономірне питання: чи слід видати дитині гроші на кишенькові витрати, а якщо відповідь позитивна, то в якому розмірі і як часто? Адже отримавши гроші, діти повноправно ними розпоряджаються, і контролювати, куди ж вони пішли, батькам дуже складно.

Кишенькові гроші для дитини

Основний страх батьків полягає в тому, що дитина вибере неправильну дорогу і буде витрачати гроші на шкідливі речі, наприклад, сигарети або спиртне. Батьки думають, що підліток може витратити гроші на ігровий набір для покеру і почати грати на гроші. Думки батьків постійно крутяться навколо ситуації, коли дитина йде в сигаретний кіоск за сигаретами, в магазин за спиртним, в покерний магазин за картами.

Але, адже якщо поглянути з іншого боку, дитина звикає до самостійності і відчуває себе повноправною особистістю, адже він, як тато (мама), має власну грошики. Він може купити собі вподобану іграшку, а якщо вартість її вище, ніж сума, видана батьками, – накопичити на своє придбання. А головне, дитина не буде відчувати заздрість до інших дітей, відчувати себе збитковим і неповноцінним. Адже маленькі діти так ранимі!

Багато батьків вважають, що вони зобов’язані купити все необхідне і краще знають, що є цим потрібним. Дитина ще не усвідомлює різницю між «хочу» і «треба», вибір створить йому додатковий стрес, так, навіщо ж мучити улюблене чадо? Додатково до всього, гроші дозволять йому потурати своїм бажанням і можуть зробити розпещеним і вередливим. Так, таке відбувається часто, але в той же час, гроші додають самостійності дитині, тобто краще знайти компроміс в даному питанні.

Психологи рекомендують кишенькові гроші видавати не раніше моменту, коли дитина піде в школу. Погодьтеся, в дитячому саду гроші не потрібні, дитини цікавлять тільки іграшки – і це правильно. Але і кожному першокласникові гроші вручати не варто.

Переконайтеся, що це ваше рішення, а не виконання капризу маленького школяра. Наступним етапом варто визначення суми кишенькових грошей. Пам’ятайте, що вони призначені для дрібних витрат і непередбачених ситуацій, а не на придбання, наприклад, велосипеда. Щоб прищепити дитині відповідальність за одержувані гроші, слід також привчити його одночасно і до виконання обов’язків по дому, але не зв’язуйте гроші з оцінками або роботою.

Може трапитися так, що це відіб’є його інтерес до навчання або роботи. Якщо ж ваша думка схиляється до того, що дитина дуже мала для кишенькових грошей, то постарайтеся пояснити своє рішення м’яко і з аргументами, щоб не викликати образу на вас. При виникненні психологічних проблем, пов’язаних з цим питанням, завжди можна звернутися до фахівця-психолога.

Вдалих вам інвестицій!

Facebook Comments

Залишити коментар