Ринок житлової нерухомості 2017

Привіт, з вам Віктор Томилін

Ще раз хочу повернутися до теми нерухомості, як до одного з варіантів вкладення грошей. Так пора вже купувати? Ціни вже знижувалися кілька років поспіль. А може ще знизяться? Давайте трохи згадаємо 2017 рік.

Ціна нової житлової нерухомості в столиці вже наближається до собівартості; такий висновок зробив НБУ (Нацбанк). Забудовники, в боротьбі за клієнта знижують ціни на квартири, що призводить до погіршення якості будинків. Ось графік зменшення вартості 100% в 2013 році ціни доходять до 60%.

Ринок житлової нерухомості 2017

А вартість близька до окупності виключає можливість побудови нових будинків. У ситуації, що склалася деякі застойщікі не зможуть або не заходять добудовувати будинки. У нових будинках стали зменшувати площу квартир, для зменшення вартості.

  • За минулий рік ціни впали на 7%.
  • Вторинна нерухомість теж знижує вартість за 2017 рік на 12%.

У 2018 року експерти НБУ прогнозують продовження зниження цін в такому ж темпі. Всі розуміють, що купа всіляких дозволів і хабарів входять у вартість нових квартир. Щоб змінилася ситуація, потрібні закони для людей, і їх виконання.

Звичайно потрібне зростання ВВП, ну в загальному все пов’язано. Умови для забудовників повинні бути ринкові і однакові для всіх. Про це ви можете почіать в статті Ціни доступні, вибір широкий, але не беруть.

Facebook Comments