Як навчитися економити гроші

Привіт, з вам Віктор Томилін

Сьогодні такий час, коли фінансовий стан людей настільки низький, що вийшовши з одних боргів, доводиться залазити в інші. І це повторюється безперервно. Відмінною допомогою у фінансовій стабільності може стати вміння заощаджувати. Саме це може реально допомогти вийти з боргів і мати можливість купувати цікавлять речі.

Як навчитися економити гроші

Але проблема полягає в тому, що економити виявляється не так-то вже й легко. Здавалося б, що тут складного? Відкладай певну суму з зарплати і все – економія забезпечена.

По-перше, розтрати дуже часто перевищують витрати і в таких умовах відкладати щось із зарплати просто нереально. А по-друге, суму, яку людина відклав на початку місяця, він неодмінно витратить в середині або в кінці на якесь «дуже важливе» справу.

Тому потрібно вчитися, як правильно економити і розпоряджатися своїми доходами. Далі наведено кілька порад щодо економії власних коштів. Ведення звіту про доходи та витрати. Потрібно чітко розуміти, куди йдуть кошти і на чому реально можна заощадити. Заміна дорогих продуктів більш дешевими.

Дуже часто люди переплачують, купуючи в магазині певний продукт. Висока ціна – далеко не показник якості. Дуже часто висока ціна може бути тільки лише через різну популярності компаній, які виробляють даний продукт. Відмова від покупок, які не є життєво необхідними. Наприклад, якщо зимове взуття залишилася з минулого року, то немає потреби в купівлі нового взуття.

Якщо грошей недостатньо, то займатися ремонтом не найкращий час. Зміна способу життя. Саме спосіб життя часто і призводить до дефіциту бюджету. Тому якщо таке трапляється, це відмінний привід переглянути все своє життя і всі свої звички. Варто зачіпати навіть саме елементарне.

Якщо є можливість дійти до роботи пішки, то навіщо ж витрачати гроші на автобус або таксі? Навіщо купувати дорогий абонемент в спортзал, якщо спортом можна займатися самостійно, роблячи ранкові пробіжки і виконуючи різні вправи в квартирі. Так, це не назавжди, але на час можна себе обмежити.

Навчитися економити не можна тільки лише теорією. Обов’язково потрібно буде пробувати, продумувати, обмежувати. Без цього нікуди. Але якщо серйозно цим зайнятися, то вже через кілька місяців фінансові можливості поліпшуватися і обмеження можна буде зменшити.

Вдалих вам заощаджень!

Facebook Comments