10 подій змінили економіку в 2017 році

Привіт, з вам Віктор Томилін

2017 рік пройшов, пропоную вам ще один погляд на події минулого року від УНІАН (автор статті: Єлизавета Корчемаха).

10 подій змінили економіку в 2017 році

Ось короткий зміст цього огляду:

  1. Трампономіка. Великий вплив на світову економіку зробив президент США – Дональд Трамп. Бізнесмен при владі зробив кілька непопулярних кроків, але за словами його команди в найближчі 2-3 роки буде позитивний результат. В Україні вже надходить зріджений газ і вугілля, чого не було раніше.
  2. Нафта подорожчала. Стрибок ціни 65 доларів за барель привів вже до підвищення цін у нас АЗС. Цей фактор може привести до підвищення вартості інших енергоносіїв.
  3. Зростання фондового ринку. В середньому річне зростання на європейських і амерікансткіх майданчиках склав 10-15%. Нагадаю, в минулому році для жителів України з’явилася офіційна можливість вкладати гроші в зарубіжні компанії.
  4. Підйом товарних ринків. Заліза руда і метал були восстребован через зростання економік США і Європи. М’ясо піднялося в ціні, а пшениця і кукурудза трохи знизилися у вартості.
  5. Економічне зростання Китаю. Всупереч прогнозам китайська економіка зросла на 7%. Для України це добре, реалізуються кілька спільно проектів, наприклад готується новий “шовковий шлях” через нашу країну.
  6. Вируюча Європа. Великобританія зі своїм бреквізом, сепаратизм в Іспанії, вибори в Німеччині та Франції – все це гальмувало економіку Євросоюзу. Але все одно, було зростання 2,3%
  7. Валютні гойдалки. Долар ослабнув у порівнянні з іншими валютами вперше за кілька років.
  8. Технологічний прогрес. Американський бізнесмен Ілон Маск запустив в космос більше 10 разів ракити, і всі ми бачили коли модуль ракети повернулася на Землю. Тесла створила грузовоой електромобіль з запасом ходу 800 км. І багато інших прикладів змінили наше життя …
  9. Зростання невизначеності. Світова економіка в цілому за рік зросла на 3,5% але деякі експерти прогнозують падіння як в 2008 році на тлі зростання популізму.
  10. Криптовалюта. Тут можна просто подивитися зростання біткоіна і відразу все стане ясно; більше про цю тему на нашому сайті «Криптовалюта» де є блог, форум, чат і соцстраніци.

2018 год собаки прогнозують зростання світової економіки на рівні 3-4%, подібні прогнози і на рахунок України. Стаття створена за матеріалами сервісу УНІАН (автор статті: Єлизавета Корчемаха). Вдалих інвестицій!

Facebook Comments