Купівля готового бізнесу: плюси і мінуси

Привіт, з вам Віктор Томилін

На сьогоднішній день, поряд з відкриттям власного бізнесу з нуля, дуже поширена також купівля готового бізнесу або справи. Причини продажу бізнесу можуть бути самі різні – починаючи від банальної втрати інтересу до своєї справи і небажання їм займатися і закінчуючи банкрутством і збитковістю.

Купівля готового бізнесу: плюси і мінуси

При цьому часто буває так, що новий власник бізнесу може «вдихнути» нові сили в справу, зробити його прибутковим і вивести його на вищий рівень. Якщо ви твердо вирішили купити готовий бізнес, варто тверезо оцінювати всі плюси і мінуси не тільки конкретно обраного справи, але і придбання готового бізнесу в загальному.

 

Якими ж вони можуть бути? Найпоширенішими сферами, в яких продаються і купуються готові бізнеси, є ресторанний і готельний бізнес, торгівля і сфера послуг. При цьому, купуючи готовий бізнес, ви отримуєте відмінну можливість скористатися вже готовою схемою розвитку підприємства. Немає необхідності створювати його з нуля, вкладаючи капітал в придбання всього необхідного.

Бізнес, який продається, в 90% випадків буде мати державну реєстрацію, вам не доведеться займатися її оформленням. Крім цього, готовий бізнес зазвичай має також і штат співробітників, і наявність приміщення або офісу, і наявність готового продукту – товару або послуги.

Плюсами буде ще і готова клієнтська база, певне місце, займане на ринку саме цього товару або послуги, а також розкручений (більш-менш) бренд – назва торгової марки. До мінусів можна віднести, в першу чергу, досить складну процедуру придбання готового бізнесу. Крім цього, важлива також і репутація підприємства.

Якщо це збитковий або збанкрутілий бізнес, то і слава у нього відповідна. Поряд з цим може бути і досить низька якість продукції, а також низька кваліфікація персоналу. До того ж, разом з готовим справою, ви можете придбати також і його заборгованості по оплатах, наприклад, комунальних служб, або борги кредиторам. Щоб уникнути придбання свідомо нерентабельного бізнесу, радимо попередньо уточнити всі нюанси, чітко визначити причини продажу бізнесу, а також оцінити свої сили, щоб взятися за нову справу.

Facebook Comments