Що показує сервіс Whois?

Привіт, з вам Віктор Томилін

Whois.domaintools – це сервіс, який надає основну інформацію про зареєстроване домені. Наприклад, це контактні дані власника, статус домену, компанія, з якою він зареєстрований, дати реєстрації, терміни володіння доменом до продовження прав, що використовуються неймсервери.

ICANN вимагає, щоб всі, хто зареєстрував власний домен, надавали вірну контактну інформацію і стежили за її актуальністю. Компанії-реєстратори доменів зазвичай дозволяють своїм клієнтам змінювати адресу та інші дані безпосередньо в своєму акаунті, минаючи техпідтримку. Перш ніж змінені дані оновляться в Whois системі, може пройти до 24 годин.

Що показує сервіс Whois?

Деякі доменні регістри дозволяють власникам доменів приховувати частину персональної інформації від запитів whois. Ця опція називається «Захист особистої інформації Whois» (Whois Privacy Protection) і суть її полягає в тому, що дані власника замінюються фактичними контактними даними реєстратора або хостингової компанії. Так можна приховати свій реальний адресу, ім’я, телефон, поштова адреса.

Той, хто все ж захоче зв’язатися з власником домену, повинен буде надіслати листа за наданим системою захисту адресою, звідки воно вже буде перенаправлено реальному користувачеві. Для того, щоб скористатися цим сервісом, досить перейти по посиланню на сайт whois, внести в вікно URL потрібного сайту і отримати безкоштовну інформацію.

 

Facebook Comments

Залишити коментар