Шахрайство з банківськими картами

Привіт на новинах Кайрос, з вами Віктор Томілін.

Банківські картки, стали невід’ємною частиною нашого життя ще на початку 2000-х років, суттєво спростивши побутові фінансові розрахунки, позбавивши нас від необхідності носити з собою великі суми готівкою і подарувавши нам можливість здійснювати покупки в інтернеті не виходячи з дому.

В даний час в світі налічується кілька десятків мільярдів банківських карт, а щоденний оборот операцій по ним складає більше 500 млрд. доларів. Однак слід пам’ятати, що там, де крутяться великі гроші, завжди змагається купка шахраїв і пройдисвітів, які бажають привласнити ваші кровні накопичення, нажиті непосильною працею.

Найчастіше стають жертвами зловмисників стають люди, які не дотримуються елементарних правил безпеки. Основні способи фрода з банківськими картами (fraud (англ.) – шахрайство) настільки банальні, що їх впору розповідати, як анекдот.

Шахрайство з банківськими картами

Як убезпечити себе при розрахунках карткою і зняття грошей в банкоматах?

Правила безпеки під час розрахунків банківськими картами:

  1. Ніколи не знімайте готівку в вуличних банкоматах. В цьому випадку у вас є всі шанси стати жертвою не лише IT-шахраїв, а й звичайних вуличних грабіжників, які можуть відібрати тільки що зняті гроші. У спеціальних закритих банкоматах або в торгових центрах рівень безпеки істотно вище: там завжди чергують охоронці або ведеться цілодобове відеоспостереження. Пам’ятайте: найбезпечніше знімати готівку в банкоматах, розташованих у відділенні банку!
  2. Ніколи не записуйте PIN-код на звороті банківської карти. На жаль, це не жарт. Люди, які записують секретний код прямо на звороті картки, дійсно існують. Якщо ви не можете запам’ятати чотири цифри коду – запишіть їх на папері, але обов’язково зберігайте окремо від карти.
  3. Завжди прикривайте рукою клавіатуру при наборі PIN-коду. Візьміть за правило ніколи не знімати готівку в банкоматі, якщо поруч з вами знаходяться підозрілі особи. Якщо дивний молодий чоловік у вас за спиною дихає вам у плече – найбезпечніше буде відмовитися від проведення операції або попросити незнайомця відійти. Якщо зняти гроші все ж необхідно – притуліться до банкомату, щоб скоротити стороннім кут огляду, і закрийте однією рукою клавіатуру при введенні PIN-коду.
  4. Ніколи не повідомляйте стороннім людям реквізити своєї банківської картки. Пам’ятайте: для того, щоб зробити переклад на рахунок вашої картки – досить знати лише 16-значний номер картки. Тризначний CVV-код на звороті, прізвище та ім’я власника, термін дії карти і, звичайно ж, PIN-код – інформація тільки для вашого особистого користування. Причому PIN-код потрібен вам ТІЛЬКИ для зняття готівкових коштів та оплати карткою в ресторані або магазині. Якщо вас просять ввести PIN-код при розрахунку в інтернеті, по телефону або при вході в закритий банкомат – в 100% випадків це спроба шахрайства. Не повідомляйте PIN-код ніколи і нікому!
  5. Ніколи не використовуйте підозрілі банкомати. Якщо банкомат виглядає так, немов у ньому недавно хтось копирсався викруткою, на картоприймач видні потьоки клею, а клавіатура для введення підозріло хитається – відмовтеся від використання банкомату. Швидше за все, над ним попрацювали шахраї.
  6. Ніколи не залишайте в банкоматах чек. Стороннім ні до чого знати ні номер вашої картки, ні те, скільки грошей знаходиться у вас на рахунку.
    При розрахунках банківською картою в магазинах або ресторанах не випускайте карту з поля вашого зору. Завжди заздалегідь попереджайте офіціанта про те, що ви розраховуєтесь карткою. Тоді він повинен буде принести до вашого столика мобільний термінал, де ви зможете підтвердити операцію і ввести PIN-код. Або в крайньому випадку запросити вас для розрахунку на касу. Ситуації, коли обслуговуючий персонал копіює дані карти клієнтів для подальшого шахрайства, на жаль, не рідкість.
  7. Робіть покупки в інтернеті тільки на добре знайомих сайтах, що використовують просунуті протоколи безпеки. В іншому випадку вам слід завести віртуальну карту або спеціальну банківську карту для розрахунків інтернеті. На якій буде лежати рівно стільки коштів, скільки необхідно для здійснення покупки.
  8. Перевіряйте адресний рядок браузера, коли робите оплату. Дуже часто шахраї створюють сайти, які не викликають підозри у користувачів, але адреса яких відрізняється на одну-дві букви. Таким чином, ви робите покупку на, здавалося б, уже звичному сервісі, а в результаті не отримуєте замовлення і втрачаєте свої гроші.

За матеріалами офіційного блогу blog.epayments

Facebook Comments