Як правильно розпоряджатися грошима?

Як правильно розпоряджатися грошима

Основи фінансової грамотності або як навчитися розпоряджатися грошима? Уміння грамотно користуватися грошима, розпоряджатися ними, здатність їх заробляти – це найважливіші моменти, які впливають і на матеріальне благополуччя, і на впевненість в завтрашньому дні. Більшість людей щиро вважає (а головне, вірить в це), що основним питанням фінансового благополуччя є розмір заробітної плати.

Так, розмір заробітку дуже важливий, але доводилося вам зустрічати людину, яка, заробляючи великі гроші, не може «зібрати» навіть маленьку суму на придбання комп’ютера, меблів або прибрати якусь кількість грошей на відпустку? А людина, яка заробляє набагато менше, при цьому виховує не одну дитину, здатний дозволити собі і покупку меблів, і відпустку, і навіть має можливість внести хоча б 500 гривень на рахунок в банку? Або звернемо увагу на інший випадок: два товариша по службі отримують рівну заробітну плату, але перший – завжди всім повинен, а другий сам роздає гроші «направо і наліво». Що це? Дурість? Невдача? Ні і ще раз ні! Це нездатність управляти грошима. Тут важливо зрозуміти, що тільки вміння правильно, а головне, грамотно розподіляти, нехай і невелику зарплату, допоможе вам утриматися на «плаву». Воно дозволить вам заощадити, не витратити матеріальні накопичення даремно, направить їх в те русло, яке в майбутньому принесе вам більше користі і вигоди. Без оволодіння цими двома складовими – умінням розпоряджатися і здатністю заробляти – будь-які заробітки і заощадження будуть витрачені даремно в максимально короткий час.

Щоб придбати вміння управляти грошима, ви повинні:

1) виробити в собі звичку письмового обліку всіх витрат ( «комуналка», школа, одяг і, звичайно ж, наповнюваність холодильника). В першу чергу, вміння розпоряджатися грошима – це усвідомлення необхідності обліку витрат. Якщо трата коштів відбувається через стимулів ззовні (реклами, розпродажі), то витрачається більше грошей. Найчастіше, після хаотичної розтрати грошей, люди шкодують про це або навіть відзначають, що могли б узяти щось більш практичне і недороге. Обліковий запис планованих витрат дозволить навчитися витрачати гроші з великим коефіцієнтом корисної дії, навчить «відключати» емоції при покупках, а значить, і робити менше помилок в даній області. Найпростіший прийом оволодіти цим умінням – скласти список вкрай важливих витрат на місяць, орієнтуючись на ті гроші, які у вас будуть в цей період. Це допоможе вам переглянути своє ставлення до фінансів, наведе порядок в цьому напрямку.
Далі буде.

Facebook Comments